Derma Roller

Yaklaşık 20 bin liramdan fazlasını heba ettiğim güzellik merkezi & klinik serüvenimin ufak bir kısmından bahsedicem biraz bu yazımda. Genç kızım tabi ben ne istersem o olur ! Neden istediğimi yapmıyorsun yoksa beni sevmiyor musun tehditleriyle, şimdi bakıyorum neler yaptırmışım aman Allahım ! Tabi ki her genç kız gibi bende bakıyorum kendime ama benim ki biraz dozunu aşıyor genelde. Bu yazımda Dermaroller hakkında edindiğim tecrübeden bahsedicem.

Dermaroller ya da bir diğer adı ile cilt iğneleme işlemi batıda yeni bir tedavi yöntemi olsa da Uzak Doğu’da binlerce yıldır kullanılan bir yöntem. İğneleme yöntemi sadece cildi onarması nedeni ile değil, aynı zamanda kişinin yaşam enerjisi ‘qi’ yi de pozitif etkilediği düşünüldüğünden oldukça popüler ve sevilen bir tedavi yöntemi. Ben dermaroller la nasıl tanıştım ondan bahsediyim biraz. Yıllarca oynadığım voleybolu aniden bırakınca ya kilo alırsam ya çatlaklarım çıkarsa ya cildim bozulursa telaşıyla 6 yıllık güzellik merkezimde Dermaroller için ilk seansıma girdim. Kullanılan dermarollerlar, 1.5mm’den başlıyor dolayısıyla iğneler büyük olduğundan acısı da artıyor bu nedenle; kullanmadan önce anestezik krem kullanılıp, uygulamadan sonra da antibiyotik içeren kremlerle yağlanıp boyanıyorsunuz. Dermaroller’ ın öncelikli amacı ciltteki leke ve hasarı gidermek. İğneler cildin üst tabakasında epidermise zarar vermeden delikler açıyor ve cildi hafif travmaya sokuyor, zedelendiğini hisseden cilt hızlı bir şekilde kolajen üretimini arttırıyor, böylelikle; cilt kendini yeniliyor ve onarıyor. Kliniklerde kullanılan iğnelerin boyutlarının büyük olması nedeniyle boncuk boncuk kan akıttığımı söylemeden edemiycem. Gerçekten insanın canı yanıyor, 140 mikro iğne batırılıyor sonuçta etinize. 
Dermaroller yöntemi ;
• Kırışıklık giderme
• Cilt çatlaklarının görünümü en aza indirme 
• Güneş lekelerini giderme
• Yara, kesik ve ameliyat izlerinin görünümlerini azaltma
• Saç dökülmesini engelleme ve yeni saç çıkartma
• Cildin genel görünümününün kalitesini ve ışıltısını arttırmak için etkilidir. 
Ben keyfe keder yaptıranlardan olduğum için sadece cildimin ışıltısı ve parıltısı arttı ama yine de sonuçtan memnun kaldım. Tabi normalde insanlar bu yöntemi kendileri uyguluyor maliyeti sebebiyle. Bir sürü yazılar okuyorum, bakıyorum kendine uygulayan bayanlar hep çoğunlukta. Ben hiç tavsiye etmiyorum hele ki bir uzmana danışmadan ! Çok tehlikeli.  

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s